PostSubject: ENGLESKA LIGA   ENGLESKA LIGA EmptyMon Feb 11, 2008 1:47 am

popce_PFC

PostSubject: Re: ENGLESKA LIGA   ENGLESKA LIGA EmptyMon Feb 11, 2008 1:48 am

Tri gola Kerjua za novu pobedu Vile
ENGLESKA LIGA 128560576747add0eeee050145713525_big
Fudbaleri Aston Vile pobedili su kod kuće Njukasl, sa 4:1, u okviru 26. kola Premijer lige. Džon Kerju bio je trostruki strelac za Vilu, koja se tom pobedom popela na peto mesto na tabeli. Sa druge strane, Everton se učvrstio na četvrtoj poziciji, trijumfom nad Redingom, sa 1:0. Pobede u subotnjim mečevima zabeležili su i Totenhem, Portsmut, Midlzbro i Sanderlend. U nedelju su na programu dva derbija, Mančester Junajted – Mančester Siti, odnosno Čelsi – Liverpul, dok Arsenal u ponedeljak igra sa Blekburnom.
Fil Jagielka postigao je jedini gol za Everton u pobedi nad Redingom, u 62. minutu. Ekipa Dejvida Mojesa sada ima 7 bodova manje od trećeplasiranog Čelsija, odnosno tri više od Aston Vile.

Vila je ostavila Njukasl bez pobede i na petom uzastopnom meču, od kako je ekipu preuzeo Kevin Kigen, bez obzira na odličan start na Vila Parku. Majkl Oven je doveo goste u vođstvo već u 4. minutu. Njukasl je dominirao tokom većeg dela prvog poluvremena, ali nije uspeo da udvostruči vođstvo.

Svoje šanse, sa druge strane, koristili su domaći. Najpre je Bouma izjednačio u 48. minutu, prvim pogotkom za Vilu u poslednje tri godine. Samo par minuta kasnije povredio se golman Njukasla Šej Given, ali je ostao u igri dovoljno dugo da primi još jedan gol, kada je Kerju preokrenuo rezultat u 51. minitu.

Given je zatim izašao iz igre i prema prvim procenama mogao bi da odsustvuje sa terena nekoliko nedelja zbog povrede prepona. Ništa bolje nije se snašao ni njegova zamena Stiv Harper. U 72. minutu, ponovo je Kerju bio strelac. Odbrana Njukasla nespretno je reagovala posle gužve u šesnaestercu, najbolje se snašao norveški centarfor i progurao loptu u mrežu sa oko 5 metara. U 90. minutu, Kerju je sa bele tačke postavio konačnih 4:1, kada je Kar igrao rukom u šesnaestercu.

Portsmut se popeo na sedmo mesto, ispred Mnačester Sitija, pobedom nad Boltonom, sa 1:0. Derbi je pretrpeo 19. poraz u sezoni, od Totenhema, sa 3:0. Strelci su bili Kin, Kabul i Berbatov, u drugom poluvremenu. Sanderlend se popeo na 4 boda iznad zone ispadanja nakon trijumfa nad Viganom, sa 2:0, dok je Birmingem pobegao iz opasne zone remijem sa Vest Hemom, 1:1.

ENGLESKA LIGA 112867750847af1946d8eb3736639647_big
Fudbaleri Mančester Sitija ponovo su šokirali gradskog rivala, u meču kojim je obeležena pedeseta godišnjica minhenske tragedije. Posle minimalnog trijumfa u septembru Siti je ovog puta na Old Trafordu pobedio Mančester Junajted rezultatom 2:1. Taj rezultat omogućava Arsenalu da eventualnom pobedom nad Blekburnom u ponedeljak stekne čak pet bodova prednosti. "Tobdžijama" na ruku ide i remi bez golova u duelu Čelsija i Liverpula.
Ako je u prvom gradskom derbiju sezone pobeda "Građana" jedinim udarcem na gol bila nezaslužena, ovog puta je trijumf Eriksonove taktike sasvim logična posledica zbivanja na terenu.

Od samog početka "neboplavi" su igrali oprezno i sa zgusnutom odbranom, za koju domaćin jednostavno nije imao rešenje. Jedan od uzroka treba tražiti u suspenziji Vejna Runija, ali i u Fergusonovoj pogtrešnoj postavci igre, u kojoj je bez ijednog tipičnog napadača pokušavao da sruši otpor rivala.

Oba gola gosti su postigli pre poluvremena – u 24. minutu je Petrov poslao sjajan pâs, van der Sar je zaustavio pokušaj Ajrlenda, ali je Vasel iz dva pokušaja ubacio loptu u mrežu. U 45. minutu ponovo je Bugarin odradio pola posla, a na debiju za novi klub precizan je bio Bendžani.

Pre i posle toga Junajted je pritiskao i propuštao šanse, a Siti opasno pretio iz brojnih kontranapada.

U 90. minutu ipak stiže drama, jer je Majkl Karik inicijativu svog tima pretvorio u gol udarcem sa 16 metara. Ipak, meč je potrajao još samo šezdesetak sekundi, pa je Siti pobedio na Old Trafordu prvi put posle 1974, kada je njihov trijumf izbacio Junajted iz lige.

Pre utakmice održan je minut ćutanja poginulima u minhenskoj tragediji, a uprkos strahu medija, nijedan od preko 76 hiljada navijača nije se ponašao nepristojno u tom periodu.

Čelsi i Liverpul su nastavili tradiciju izjednačenih duela sa malo golova.

Meč na Stamford Bridžu doneo je žestoku borbu na sredini terena, ali prilika gotovo da i nije bilo. Liverpul je bio nešto bolji, a njihova najbolja šansa viđena je u 18. minutu, kada je posle akcije sa Riseom i Babelom Krauč šutirao pored gola.

Sličan ishod imala je situacija iz 82. minuta, kada je Ešli Kol poslao loptu za Balaka.

ENGLESKA LIGA 77379703747b055db18240696453390_big
Engleski premijerligaši Bolton i Fulam zainteresovani su za golgetera berlinske Herte, srpskog internacionalca Marka Pantelića, objavio je nemački sportski nedeljnik 'Kiker'. Menadžer nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde Mark Šerman potvrdio je da je dobio ponude engleskih klubova i najavio da će Pantelić uskoro doneti odluku. "To je ključna odluka. Marko će do kraja februara ili najkasnije do sredine marta odlučiti gde će nastaviti karijeru, kako bi bez opterećenja igrao do kraja sezone", naglasio je Šerman.

Šerman je istakao da Pantelić još nikome ništa nije obećao.

"On zna šta znači Herti i želi da ostane u klubu. Nadamo se da Uprava kluba zbog toga neće puno kalkulisati i da će mu ponuditi konkretne ulove za nastavak saradnje", kazao je Šerman.

Pantelić je 2005. iz Crvene zvezde prešao u Hertu. Pre Crvene zvezde 29-godišnji napadač igrao je za Smederevo, austrijski Šturm, špansku Seltu i švajcarsku Lozanu.

Za reprezentaciju Srbije Pantelić je odigrao 15 utakmica i uz postignut samo jedan gol.

ENGLESKA LIGA 31353177247b08aebc1f77981910021_big
Trener Liverpula Rafael Benitez izjavio je da je optimističan u vezi sa povredom Fernanda Toresa i da će fudbaler najverovatnije biti spreman za meč FA kupa sa Barnslijem u subotu. 23-godišnji španski napadač je propustio utakmicu sa Čelsijem u nedelju jer se povredio na reprezentativnom meču sa Francuskom. ''Možda će biti u mogućnosti da igra sa Barnslijem. Imamo vremena. Fiziotarapeuti rade sa njim i mogao bi da bude ok'', rekao je Benitez.

Toresov povratak je važan za engleski klub zbog utakmice u Ligi šampiona sa milanskim Interom u utorak 19. februara.

Napadač Liverpula Piter Krauč bio je nekoliko puta u mogućnosti da postigne gol ali je bio neprecizan.

''Da nam je neko rekao je ćemo uzeti bod u Londonu smatrali bi da je to dobro – posle, možemo reći da smo ispustili dva boda. Razočarani smo ali nije lako ovde dobiti bilo šta, ako ne možete da osvojite tri boda onda je bolje da igrate nerešeno nego izgubite'', rekao je Benitez.

ENGLESKA LIGA 129814542847b0c81c3ab9e851197618_big
Fudbaleri Arsenala u potpunosti su iskoristili poraz Mančester Junajteda u gradskom derbiju, pošto su u poslednjoj utakmici 26. kola Premijer lige na svom terenu pobedili Blekburn 2:0, i tako pobegli svom pratiocu na pet bodova viška. Golove za „Tobdžije“ postigli su Senderos na početku, i Adebajor na kraju utakmice.

Prvi gol ekipa Arsena Vengera postigla je u 4. minutu. Strelac je bio Švajcarac Filip Senderos posle dobro izvedenog kornera Eduarda da Silva. Domaći tim i u nastavku meča bio je bolji tim, ali Flamini, Adebajor i Hleb nisu pogodili iz dobrih pozicija.

Gosti iz Blekburna imali su samo dve prave prilike, i u obe situacije Roke Santa Kruz je promašio. Rezultatska neizvesnost otklonjena je tek u drugom minutu nadoknade. Belorus Asleksandar hleb uposlio je Adebajora sa desne strane, a reprezentativac Togoa postigao je svoj 12 gol u samo devet mečeva na koliko je nastupio.

ENGLESKA LIGA 37425497347b18cd49c5f7302358393_big
Trener fudbalera Arsenala Arsen Venger istakao je da je njegov tim stekao pouzdanje da osvoji titulu Premijer lige, ali da ne sme da se opušta uprkos pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Mančester Junajted. Arsenal, koji je u trci za prvom titulom Premijer lige još od 2004. godine, pobedio je juče Blekburn sa 2:0 na domaćem terenu golovima Filipa Senderosa i Emanuela Adebajora.

"Tobdžije" su iskoristili poraz Mančester junajteda kod kuće od gradskog rivala Mančester sitija sa 1:2, kao i to što su Čelsi i Liverpul igrali nerešeno, bez golova.

Londonski tim sakupio je 63 boda iz 26 utakmica, pet više od drugoplasiranog Mančester junajteda i osam više od Čelsija.

"Predstoji nam još 12 utakmica u prvenstvu, i u dobroj smo poziciji. Verujemo da možemo da stignemo do titule, ali nismo naivni, jer znamo da prvenstvo još nije gotovo i da ćemo sigurno morati da se borimo do poslednjeg minuta takmičenja", rekao je Venger za zvanični sajt kluba.

Arsenal do kraja prvenstva očekuje gostovanje Mančester junajtedu i Čelsiju, dok će na domaćem terenu igrati sa četvrtoplasiranim Evertonom i Liverpulom.

"Imamo težak raspored, kao i svaka druga ekipa. Ne želim da se moja ekipa koncentriše na bodovnu razliku izmedju nas i ostalih. Želim da se usredsrede na to da povećamo bodovnu prednost, da održimo ritam i da pobedjujemo u svakoj utakmici. Želim da igramo kao pravi izazivači", dodao je trener Arsenala

ENGLESKA LIGA 46260079747b1a53a89c5a115290226_big
Engleski prvoligaš Mančester Junajted ponudio je 60 miliona evra francuskom Lionu za dvojicu mladih igrača Karima Benzemu i Hatema Ben Arfu, piše engleska štampa. Vlasnik Olimpika iz Liona Žan Ola odbio je kako se navodi, ovu ponudu uz konstataciju da "Benzema i Ben Arfa neće napuštati redove Liona u naredne dve godine".

"Oni neće napuštati Lion u naredne dve godine, jer su oni baza našeg budućeg tima", istakao je Ola.

Ola je dodao da ukoliko bi menadžer Mančester Junajteda Aleks Ferguson želeo "razmenu" onda bi najbolje bilo da ponudi Kristijana Ronalda.

"Mogli bi da pregovaramo sa Mančester Junajtedom oko prelaska Ben Arfe u njihove redove, ali samo ukoliko bi kod nas došao Kristijano Rionaldo uz nešto novca pride", zaključio je Ola.

ENGLESKA LIGA 153423472647b20928bf777955104028_big
Igrač Njukasla Džoi Barton neće ići pred disciplinsku komisiju zbog sukoba sa Šon Malonijem. Barton, koji se tek nedavno vratio u postavu Njukasla, "zakačio" se sa igračem Aston Vile na meču u subotu, koji je tim iz Birmingema rešio u svoju korist 4:1. Sudija nije reagovao, a fudbalski savez Engleske je posle gledanja snimka odlučio da ne pokreće postupak protiv Bartona.

FA je naložila sudiji Liju Mejsonu da ponovo pogleda snimak, posle čega slučaj nije unet u zapisnik.

Barton je trenutno na uslovnoj slobodi, jer je suđenje zbog incidenta u kom je učestvovao 27. decembra prošle godine, zakazano za mart.

Za njega je 3. januara plaćena kaucija, tako da će do suđenja moći da nastupa za svoj tim.